Kategorie
Bez kategorii

Tydzień 15

„komplementy”

Jakub

Temat:
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że im rzadziej dajemy komplementy, tym mają one większą wartość dla adresata. Nie wiem jednak, czy dwa wręczone komplementy dziennie to dużo czy mało. Wiem jednak, że częściej komplementy daję niż dostaję.

Zbieranie danych:
Zawsze staram się ważyć swoje słowa, wiec wypowiedziane komplementy czy pochwały nie uchodzą mojej uwadze. Wszystkie dokładnie spisywałem w notatkach dzieląc je na płeć adresata/nadawcy i kategrorię. Cieszą trzy otrzymane komplementy dotyczące projektu Dear Data 🙂

Rysowanie:
Moim celem było przede wszystkim podzielenie komplementów na te otrzymane i wręczone. Nie miałem klarownego pomysłu na przedstawienie danych, a z regóły go mam. Za tę kartkę pewnie komplementów nie usłyszę 😉

Proces:



Klaudia

Temat:
To mój pierwszy tydzień przygody z Dear Data. Cieszę się, że zaczynam od komplementów!

Ten tydzień uświadomił mi, że o wiele więcej komplementów udzielam moim współpracownikom niż przyjaciołom i najbliższej rodzinie (nie licząc mojej 3-letniej córeczki, którą staram się na bieżąco wzmacniać dobrymi słowami). 

Pierwszy wniosek jest bardzo pozytywny i dość spodziewany, ponieważ pracuję w zespole, w którym wzajemnie doceniamy swoją pracę, a na dodatek jesteśmy na tyle zgrani, że komplementy za dobrze wykonane zadania to norma. 

Drugi wniosek, czyli zbyt mało komplementów z mojej strony w kierunku najbliższych, to coś, co mam nadzieję naprawić w przyszłości. Dobre słowa są czasem tak oczywiste, że o nich zapominam, a przecież ich wypowiadanie jest tak ważne!

Zbieranie danych:
Dane zbierałam w arkuszu Google, który na bieżąco aktualizowałam po każdym udzielonym/usłyszanym komplemencie. Zbierałam dane o konkretnych osobach, tematach, porze dnia itd.

Rysowanie:
Miałam kilka podejść do pocztówki. Ostateczna wersja jest dość daleka od oryginalnej, która malowała się w mojej głowie w drugiej części tygodnia. Zdecydowałam się na wykorzystanie tylko najszerszych kategorii danych. Postanowiłam, że chcę uchwycić przede wszystkim proporcję komplementów udzielonych i usłyszanych. Dodatkowe warstwy graficzne to adresaci i odbiorcy komplementów (kolory) oraz tematy (ikonki).

Proces: