Jakub
Temat:
W dobie gdy telefony mają natywne opcje monitoringu czasu użycia poszczególnych aplikacji, temat wydał mi się dość nudny. Postanowiłem jednak śledzić triggery, które wyzwalają moje sięgnięcie po telefon.
Zbieranie danych:
Dane zbierałem w formie notatek w usłudze Keep (jestem fanem rozwiązań Google). Po każdym użyciu telefonu, zapisywałem co było celem jego użycia. Podzieliłem to najpopularniejsze kategorię, typu social media, płatności kartą, muzyka, etc. Łącznie było ich 20.
Rysowanie:
Poszedłem najprostrzą drogą. Posegregowałem kategorię od najczęściej triggerującej do tej triggerującej najrzadziej. Na sam koniec zorientowałem się, że pominąłem jedną z kategorii wiec mój zamysł odwróconej piramidy jest lekko zaburzony.
Proces:
Krzysztof
Temat:
Na co dzień nie przykładam dużej wagi do tego, ile czasu spędzam „na telefonie”. Ten tydzień uświadomił mi, że za dużo i za często. Już w poniedziałek, gdy okazało się, że telefon włączam 70 razy w ciągu dnia, było to jasne. Na szczęście, w kolejnych dniach po telefon sięgałem już rzadziej — 57 razy we wtorek i 41 w środę.
Zbieranie danych:
Po dwóch miesiącach, na jeden tydzień (na razie) porzuciłem tradycyjny notatnik na rzecz telefonu. Korzystałem głównie z funkcji Screen Time w iPhonie, która rejestruje informacje o tym, w jakich aplikacjach spędzamy najwięcej czasu.
Rysowanie:
W tym tygodniu złapała mnie twórcza niemoc — jedna z rzeczy, których obawiałem się przed rozpoczęciem tego projektu. Do rysowania podchodziłem trzy razy — i nadal nie jestem do końca zadowolony z efektu.
Proces: